Jednym z rodzajów modlitewnego wspomnienia zmarłych należą  tzw. Wypominki, które związane są ze średniowieczną praktyką zakonną. Mnisi chodzili od klasztoru do klasztoru z listą swych zmarłych współbraci prosząc o modlitwę w ich intencji. W zamian zobowiązywali się do modlitwy za zmarłych z odwiedzonego domu zakonnego. Wypominki nawiązują także do zwyczaju wspominania zmarłych fundatorów i ofiarodawców praktykowanego w liturgii galijskiej.

W naszej Parafii Wypominki mają miejsce 15 minut przed Mszami świętymi we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (2 XI) oraz przed Mszami świętymi niedzielnymi w listopadzie.

Oprócz tego Wypominki i Msza świeta za zmarłych powierzanych w tej modlitwie w 2019 roku odbywają się w następującym porządku: w Nowych Włókach - 3 XI (sobota) o g. 17.00, w Sętalu - 6 XI (wtorek) o g. 17.00 i w Kabikiejmach - 7 XI (środa) o g. 17.00.